Celinski

Piotr Celiński – Medioznawca i edukator medialny, badacz mediów cyfrowych i sieci, adiunkt w Zakładzie Filozofii Polityki i Komunikacji Społecznej UMCS. Autor i redaktor książek: Interfejsy. Cyfrowe technologie w komunikowaniu, Wrocław 2010; Kulturowe kody technologii cyfrowych, Lublin 2011; Mindware. Technologie dialogu, Lublin 2012; Postmedia. Cyfrowy kod i bazy danych, Lublin 2013. Kurator, animator i współtwórca wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

 

fot. Justyna BaranAgnieszka Jarmuł – prezeska Fundacji „5Medium”. Filolożka, animatorka, redaktor internetowy. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych na kierunku Akademia Menadżerów III sektora w Collegium Civitas. Pracowała dla takich instytucji jak: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Stowarzyszenie Wikimedia, Centrum Edukacji Obywatelskiej. Członkini zespołu Kultura 2020 w konkursie ESK 2016.
Koordynatorka i pomysłodawczyni licznych projektów edukacyjnych i artystycznych, zarówno ogólnopolskich, jak i małych lokalnych działań. W 2011 nominowana do nagrody “Żurawie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii kultura. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla młodzieży, kadry nauczycielskiej oraz edukatorów i animatorów, głównie w zakresie wykorzystywania (nowych) mediów w edukacji i animacji.

 

portret natleMagda Małczyńska-Umeda – grafik, projektant, specjalizuje się w projektowaniu informacji wizualnej; przedstawień danych liczbowych, diagramów, modeli. Projektując infografiki czerpie między innymi z dorobku ISOTYPE Movement, który badała w ramach studiów doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swojej pracy łączy wnikliwą analizę przedstawianych danych i zjawisk z atrakcyjną i czytelną formą graficzną czyniąc realizowane projekty skutecznymi komunikatami. Lubi sięgać po tematy ulotne jak uczucia, śmierć, przemijanie i używać narzędzi przypisanych statystyce do obrazowania poezji czy historycznych zapisów biblijnych dzięki czemu jej niektóre realizacje wykraczają poza ramy sztuki jedynie użytkowej. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej – organizacji zrzeszającej grafików-projektantów. W 2010 roku była stypendystką Urzędu m.st. Warszawy. Systematycznie bierze udział w wystawach, konferencjach seminariach poświęconych projektowaniu informacji wizualnej („Znak, system, komunikacja”, „Face to Face”, „Infografika i Prawo”, „NIEwidzialny DIZAJN”). malczynska.pl

 

Karol PiekarskiKarol Piekarski – Medioznawca, kurator projektów artystycznych, społecznych i edukacyjnych związanych z nowymi mediami. Pracuje dla Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, w której zajmował się m.in. przygotowaniem aplikacji miasta w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Od 2012 prowadzi projekt Medialab Katowice i realizuje festiwal sztuki i technologii art+bits. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie obecnie przygotowuje doktorat na temat ekonomii percepcji i nadmiaru informacji w internecie. Jako członek Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki zajmuje się wielokulturowym dziedzictwem Górnego Śląska.

 

Fot. W. WysockiMarcin Skrzypek – ur. 1972, absolwent anglistyki UMCS. Od 1992 muzyk i animator folkowej Orkiestry św. Mikołaja. Od 1998 pracownik Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Moderator kilku grup dyskusyjnych ważnych dla rozwoju kultury miasta, m.in. SPOKO podczas starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Od 2006 roku animuje współpracę sieciową Forum Kultury Przestrzeni. Współautor Strategii Rozwoju Lublina 2020. Zainteresowania: rodzina, publicystyka kulturalna, fotografia, turystyka, hamak, książki.

 

Marcin ŚwiejkowskiMarcin Świejkowski – Strategy & Development Manager w Fabryce Komunikacji Społecznej. Od 3 lat związany z planowaniem, strategią komunikacji i działaniami PR innowacyjnych projektów społecznych w obszarze aktywizacji zawodowej. Od 2009 roku dziennikarz portalu kampaniespoleczne.pl, autor wielu artykułów dot. marketingu społecznego, społecznej odpowiedzialności biznesu, employer branding’u i personal branding’u. Laureat konkursu dziennikarskiego „Pióro Odpowiedzialności”. W Fabryce Komunikacji Społecznej zajmuje się tworzeniem strategii kampanii społecznych oraz koordynacją procesów przetargowych.